27-29 вересня 2023 року у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України відбулася International Young Scientists Conference on Materials Science and Surface Engineering (MSSE2023). Конференція відбулася у гібридному режимі. Організатором конференції виступила Рада молодих науковців, спеціалістів та аспірантів ФМІ НАН України за підтримки дирекції Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, Профкому Інституту, ДП ІЦ “Техно-Ресурс” та корпорації “Енергоресурс-Інвест”. Організатори дякують всім спонсорам, партнерам та учасникам за проявлений інтерес до конференції.
Метою проведення даної конференції була підтримка молодих науковців, спеціалістів та аспірантів ФМІ НАН України та інших наукових і навчальних установ у підвищенні їх професійної кваліфікації та наукового рівня, а також обмін ідеями й підходами, апробація нових наукових результатів, набуття досвіду публічного викладу та захисту основних положень наукових досліджень.
Тематика цьогорічної конференції охоплювала 4 напрямки: “Fracture Mechanics and Strength of Materials”, “Corrosion Protection of Materials”, “Modern Problems of Materials Science”, “Information and Diagnostic Systems”.
У роботі конференції взяли участь молоді науковці та спеціалісти з України – Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Чернівців, Львова тощо та з-за кордону, а саме: Мексики, Польщі, Італії, Іспанії, Словаччини, Бельгії, Ізраїлю, які займаються дослідженнями в галузі матеріалознавства, механіки руйнування, діагностики матеріалів, а також суміжних дисциплінах. Загалом молоді вчені репрезентували понад 30 вітчизняних та 12 зарубіжних академічних, університетських, науково-дослідних установ та центрів. На конференції було представлено 75 доповідей, зроблено 4 пленарних доповіді та видано наукові матеріали конференції обсягом 15,28 ум.-друк. аркушів, які загалом включили 75 наукових доповіді.
Пленарні доповіді представили відомі вчені:
- Prof. Alex Lugovskoy – Ariel University, Israel;
- Dr. Valentyn Tsisar – Belgian Nuclear Research Centre, Belgium;
- Prof. Jesús Toribio – University of Salamanca, Spain
та представники компаній і товариств:
- Микола Штирьов – Приватна науково-виробнича фірма «ЛЮ»;
- Проф. Олексій Нарівський – ТОВ «УкрСпецмаш».
Конференція засвідчила високий рівень підготовки її учасників, зафіксувала найважливіші наукові досягнення у напрямах проблематики заходу. Успішне проведення конференції свідчить про її актуальність і важливе значення для розвитку фундаментальних досліджень та популяризації науки в Україні.